Jaki program do prowadzenia małej firmy wybrać?
Prowadzenie firmy jednoosobowej lub małego przedsiębiorstwa wymaga narzędzi, które ułatwią fakturowanie, zarządzanie finansami, czy obsługę klientów. Wybór programu do prowadzenia firmy jednoosobowej to decyzja, która może przyspieszyć rozwój biznesu. W tym artykule przedstawimy główne funkcje tych intuicyjnych narzędzi do automatyzacji, a także przeanalizujemy najpopularniejsze programy tworzone pod potrzeby właścicieli małych firm.
Najważniejsze funkcje, jakie powinny mieć programy do prowadzenia małej firmy
Wybierając program do prowadzenia firmy, warto zwrócić uwagę na funkcje, które ułatwiają codzienną pracę. Dobry program powinien oferować:
- Fakturowanie – wystawianie faktur, naliczanie stawek Vat, obsługę walut.
- Zarządzanie finansami – monitorowanie kosztów, przychodów i przepływów pieniężnych.
- Planowanie zadań i zarządzanie projektami – można tworzyć harmonogramy, śledzić postępy, delegować zadania.
- CRM – narzędzie do budowania relacji z klientami, zarządzania danymi teleadresowymi i analizowania historii współpracy.
- Zgodność z przepisami – np. prawa, jak RODO czy Jednolity Plik Kontrolny, przekazywany co miesiąc do urzędu skarbowego.
Dzięki takim funkcjom i wdrożeniu programu do prowadzenia firmy jednoosobowej, przedsiębiorca oszczędzi czas i zamiast go marnować na papierkową robotę, skupi się na rozwijaniu swojej działalności.
Programy do fakturowania – które sprawdzą się w małej firmie?
Jednym z najważniejszych zadań w firmie jest wystawianie faktur. Dlatego warto wybrać program do fakturowania, który spełni potrzeby małego przedsiębiorstwa. Kryteria, jakie należy wziąć pod uwagę, są następujące:
- Zgodność z przepisami – program musi generować faktury zgodnie z aktualnymi przepisami i wymogami Ministerstwa Finansów.
- Łatwość obsługi – intuicyjny interfejs pozwoli prawidłowo wprowadzić dane, by uniknąć błędów.
- Wsparcie techniczne – dostępność szkoleń dla pracowników oraz pomoc w razie problemów z obsługą programu ułatwią wdrożenie.
- Cena – program do fakturowania dla małej firmy jest tańszy, a jednocześnie oferuje wiele praktycznych funkcji.
Przykładem rozwiązań, które sprawdzą się w małej firmie, są Subiekt GT oraz Subiekt nexo. Oba narzędzia mają zaawansowane funkcje fakturowania i są bardzo proste w obsłudze, co powoduje, że są naturalnym wyborem dla właścicieli firm jednoosobowych w Polsce. Umożliwiają generowanie faktur, na kilka kliknięć, bez potrzeby męczącego ręcznego wprowadzania danych.
Czy warto inwestować w programy księgowe dla małych przedsiębiorstw?
Wiele osób zastanawia się, czy zakup programu księgowy dla małej firmy się opłaca? Odpowiedź brzmi, Tak i to wielokrotnie. Chociaż zakup oprogramowania wiąże się z wydaniem pieniędzy, to korzyści płynące z jego wykorzystania się znacznie większe.
W jaki sposób program do księgowości małej firmy się opłaca właścicielom? Automatyzacja procesów księgowych pozwala skupić się na nowych projektach, zamiast na ręcznym wprowadzaniu danych do systemu. Programy księgowe, jak Rachmistrz GT, czy Rewizor nexo są na bieżąco aktualizowane, zgodnie z najnowszymi zmianami podatkowymi. Oprogramowania automatycznie weryfikuje poprawność danych, co zabezpiecza interes właścicieli, redukując ryzyko błędów do minimum.
Najważniejszym chyba argumentem, przemawiającym do większości biznesmenów jest to fakt, że koszty związane z zakupem programu szybko się zwracają, dodatkowo właściciel unika wydatków na korekty lub za ekstra usługi księgowe.
Programy do zarządzania klientami (CRM) – jak pomagają rozwijać biznes?
Ludzie są najważniejsi, a klient jest fundamentem sprzedaży w każdym biznesie. Właśnie dlatego, aby dbać o relacje z klientami i o niczym nie zapomnieć, warto rozważyć zakup programu CRM, dedykowanego do zarządzania kontaktami z klientami. Gestor GT i Gestor nexo to przykłady programów do prowadzenia małej firmy, które ułatwiają budowanie relacji B2C, dają możliwość śledzenia historii współpracy z klientami, co pozwala na tworzenie spersonalizowanych ofert.
Dzięki nim wygodniej się zarządza sprzedażą, można planować działania sprzedażowo-promocyjne, monitorować wyniki oraz analizować dane za miesiąc, kwartał czy rok. Integracja CRM z programami sprzedażowo fakturowymi jest możliwa i pozwala właścicielom na łatwiejsze zarządzanie.
Wybierając program do prowadzenia małej firmy, typu CRM, przedsiębiorca zyskuje wgląd w potrzeby klientów, co prowadzi do lepszych relacji, wzrostu sprzedaży oraz szybciej gromadzi grupy lojalnych klientów.
Rozwiązania chmurowe czy lokalne – które programy są bardziej efektywne?
Decydując się na program do prowadzenia małej firmy, warto przedyskutować temat, czy lepszym rozwiązaniem będą aplikacje chmurowe, czy lokalne? Każde z tych rozwiązań ma inne zalety.
Programy chmurowe oferują dostęp do danych z każdego miejsca na świecie, wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu. Automatyczne aktualizacje zapewniają zgodność z przepisami. Nie trzeba tworzyć infrastruktury IT.
Programy lokalne to większa kontrola danych, gdy są przechowywane na firmowych komputerach, całkowita niezależność od Internetu oraz jednorazowy koszt licencji.
Obecnie, dla wielu mobilnych firm, rozwiązania chmurowe takie jak Insert Nexo, okazują się strzałem w dziesiątkę, dzięki elastyczności i niższym kosztom początkowym. Zaawansowane firmy, z dużą ilością klientów oraz produktów, doceniają serię Insert GT, które dają kontrolę nad danymi.
Wybór odpowiedniego programu do prowadzenia firmy jednoosobowej lub małego przedsiębiorstwa to skuteczne narzędzie rozwoju. Dzięki takim programom, jak: Rachmistrz GT, Subiekt GT czy Gestor GT, codzienne obowiązki stają się prostsze, decyzje zarządcze łatwiejsze, a przedsiębiorca może skoncentrować się na tym, co najważniejsze budowaniu swojej marki i zwiększaniu zysków. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, jak szybko wprowadzić te rozwiązania w Twojej firmie!
Przeczytaj również: Jak dobrać zasilacz awaryjny UPS do komputera?